22. Akbank Caz Festivali’nin programı açıklandı

Caz tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği, Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, 22. yılında yine dopdolu bir program ile kapılarını açıyor.
03-21 Ekim 2012 tarihleri arasında üç hafta boyunca şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak olan  22. Akbank Caz Festivali’nin programı,  06 Eylül 2012, Perşembe günü Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’nın ev sahipliğinde Hilton ParkSA Otel’de gerçekleştirilen bir basın toplantısı ile açıklandı.
Her yıl olduğu gibi festival’in 22. yılında da dünyaca ünlü caz sanatçılarını ülkemizde ağırlarken, yetenekli genç müzisyenlere de performanslarını sergileme imkânı sunacaklarını belirten Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı ise  “22. Akbank Caz Festivali, klasik cazdan avangart tınılara, dünya müziklerinden elektronikanın sınırlarına dek uzanan işitsel tecrübelerle takipçilerine geniş bir çeşitlilik sunuyor. Diğer yandan festival kapsamında iki yarışma da düzenliyoruz: JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması ve Akbank Sanat Facebook sayfası üzerinden gerçekleştirilen Tişört TasarlıCAZ! yarışması. Bu yarışmalarla hem caz severlere içlerindeki sanatçı ruhu ve yaratıcılığı yansıtma fırsatı sağlıyoruz hem de onları festivalin bir parçası yapıyoruz.” diye konuştu.
Organizasyonu Pozitif Live tarafından gerçekleştirilen ve yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Uluğ tarafından genel programı açıklanan 22. Akbank Caz Festivali’nin bu yıl öne çıkan isimleri; Anthony Braxton & Diamond Curtain Wall Quartet, Eleni Karaindrou,  İbrahim Maalouf, Gregory Porter ve The ACT Jubilee Night olacak. Festivalin bu yılki mekanları arasında ise; İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi, Akbank Sanat, Babylon, Babylon Lounge, The Seed, Nardis, Salon, GarajIstanbul ve Caddebostan Kültür Merkezi bulunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.