Acunn.com Top Patlatma Oyunu

Oyun Iphone 4s hediyeli olduğu için dikkatleri çekiyor yaklaşık 500.000 kayıtlı oynayanı var ve herkes bu günlerde devasa skorları gördükçe mutlaka bu oyunun bir hilesi omalı diye düşünüyor. Evet var. Bir kaç bot yazılımı ve flash hileleri mevcut fakat Acun ve ekibi faka basacak kadar da kolay insanlar değil çünkü kendi yapmış oldukları çeşitli yazılımlar ve webmasterlerinin becerileri sayesinde bu oyunu kim hakkı ile oynuyor, kim hile yapıyor tespit edip puanlarını sıfırlıyorlar ve hakkedene hakkettiklerini ellerinden geldikçe vermeye çalışıyorlar bu konuda hiç şüphe yok. Fakat oyun içerisinde birinci sıralarda olmalarına izin verilen ve dolayısı ile hile yapmadıkları tescillenmiş olanların puanı bile 75.000’lerde. Bu bile çok enteresan bir skor, oynayan oyuncularında bildiği gibi ekstra püf noktalarını bilmiyorsan ve sıradışı taktiklerin yoksa oyunda 10.000 puanı bile geçmek çok zorken bu 75.000 puanlar bile illaki hiledir diye düşünmemek elde değil.

Benim de tecrübe ettiğim oyunda ufak tefek püf noktalarından bahsetmek isterim; oyun kuralları bölümünde de yazdığı gibi 3’ten fazla balon patlatırsanız evet fazla puan veriyor ama aynı renk olması şartı yok yani bu da demek oluyor ki en yukarıda sağ ya da sol tarafa iki ayrı renkten topu koyup altına sıralı yada karışık sıralı bir şekilde bütün topları dizip yeterince yığın oluşturduktan sonra yukarıdaki aynı renkten bıraktığımız iki topu patlatıp yaklaşık 5000 puanı aynı anda alabiliriz. Bu benim kendimce
bulduğum ama eminim bir çok kişininde kullanıdığı bir taktik. Diğer uyguladığım taktik ise oyun başlar başlamaz rastgele gelen topları yığıp topları patlatmak, böylelikle maksat oyun hızlanmadan yukarıya topları yığıp patlatmak. Ve ben böyle yaparak yaklaşık 25.000 puan ancak aldım ama o kadar. Bu insanlar daha fazlasını hilesiz hurdasız nasıl alır ve başka dahiyane taktikler var mıdır bilemiyorum. Bilen varsa aşağıdaki yorum bölümünden paylaşırsa herkes çok sevinir.
şimdilik benden bu kadar. İyi oyunlar, bol şanslar.

Aydın ÇAĞDAŞ.

Yukarıda daha önce yazdığımız yazı ilk başlayan top patlatma oyunu için geçerliydi, şu anda ise sistemi biraz değiştirip topların aşağı yaklaşma süresini attığınız topa endekslemişler, buna göre her attığınız iki toptan birinde topları palatamazsanız bir kere aşağıya doğru kayma yaşanıyor. Sanırım bu da hile yapanları durdurabilmek için düşünülmüş bir çare.