Bronzda olsa En Sonunda geldi.

Ve başlıktada belirttiğimiz gibi en sonunda Rıza Kayaalp ile Türkiye ilk madalyasını aldı.

Avrupa ve Dünya Şampiyonu milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, grekoromen güreş 120 kiloda Gürcü rakibi Guram Pherselidze’yi mağlup ederek olimpiyat bronz madalyası kazandı.
Grekoromen güreş 120 kiloda ilk turu maç yapmadan geçen ve daha sonra sırasıyla Ukraynalı ve ABD’li rakiplerini mağlup ederek yarı finale yükselen Rıza Kayaalp, bu turda son olimpiyat şampiyonu Kübalı Mijuain Lopez Nunez’e mağlup olmuştu. Milli güreşçimiz, bronz madalya maçında repesaj maçlarını başarıyla geçen Gürcistan’dan Guram Pherselidze ile karşı karşıya geldi.
Birinci devrede ilk dakika dolarken Gürcü rakibini minder dışına çıkaran Rıza Kayaalp, 1-0 öne geçti. Kalan dakika içinde avantajını koruyan milli güreşçimiz devreyi kazanmayı başardı.

 

İkinci devrede de aynı taktiği uygulayan Rıza Kayaalp, rakibini minder dışına taşıyarak 1-0 öne geçti. Kalan süreyi çok iyi değerlendiren şampiyon güreşçimiz, kalan sürede rakibine puan vermedi ve maçı kazanmayı başardı.
Milli güreşçimiz, Gürcü rakibi karşısında elde ettiği galibiyetle bronz madalyanın sahibi oldu. Rıza Kayaalp’in kazandığı bronz madalya, Türkiye’nin 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda kazandığı ilk madalya oldu.

Bilgilinks Ailesi olarak tebrik ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir