Letoonia Hotel Fethiye

Club Hotel Letoonia tatilinden izlenimlerim

Letoonia Hotel Fethiye
Letoonia Hotel Fethiye

22 Ağustos tarihinde rezervasyon yaptığımız odamıza girmek için normal olarak 21. gece yola çıktık karı koca. Yollar biraz berbattı galiba ters bir yoldan geldik her neyse bin bir türlü badireler vesaire ama saat 13:00 gibi otelden giriş yaptık herhalde 1 saat sorun olmaz 14:00 bekletmezler diye düşünürken gerçekten bir karış surat bir resepsiyoniste denk gelirseniz maalesef başı boş bir şekilde bekletilirsiniz. Tabii ki bize aynen böyle demedi ama dediği de aynen bu anlamdaydı “ takılın bir saat canım sonra saat 14:00 olduğunda gelin” okey dedik dolaştık öğle yemeği yedik uyku beynimizde. Sonra geldik odamız hazırmış MIŞ. Odamızın anahtarını aldık odamıza geçtik daha önce duyduğumuz ve internetten araştırdığımız kadarı ile ana binanın bütün odaları yenilenmişti ve bizde o binadan biraz fark vererek rezervasyonumuzu yaptırmıştık ama daha önce de birkaç defa telefon ve resepsiyonda deniz manzaralı diye rezervasyon yaptırmıştık diye uyarmış olmamıza rağmen bize 1224 no lu odayı ağaçların arasından zorda olsa deniz gören bu odayı sevgili resepsiyonist arkadaş gemçirmişti. Her neyse dedik otelin tadını çıkaralım ne de olsa biz bu otele eğlenmeye tatil yapmaya gelmiştik. Birinci gün hiçbir yere gidemedik odamızdan çıkmadık yani, malum yorgunluk.

 

  1. gün ana binanın hemen önünde bulunan Marina Beach’te günümüzü geçirelim diye düşündük, bu arada garsonlar gerçekten çok ilgili kesinlikle resepsiyondaki ilk tecrübemiz gibi değildi. Hatta eşim ile aramızda konuşmamızda Cumartesiydi günlerden otel girişi gayet yoğundu ve olur böyle şeyler o adamda iyi bir adamdır ama yoğunluktan ilgisiz ve baştan savma hareketler ile bizi geçiştirmiştir diye de konuşmasını yaptık. Marina Beach; gerçekten yaklaşık 20 yıllık 5 yıldızlı otel tecrübeme dayanarak söylüyorum yeşille maviyi resmen seviştirmesi, eşsiz şezlong alternatifleri, sessizliği hemen hemen günün istediğin vaktinde yer bulabilme garantisi ile Türkiye’de çok az otelde olabileceğini düşündüğüm bir plaj.

 

Sabah kahvaltısı gerçekten alternatifi az ve 5 yıldızlı bir otele yakışmayacak derecede baştan savmaydı keza öğle yemeği de aynen öyleydi otelin yemekleri gerçekten böylemiydi.!?

Gündüz plajda birkaç kadeh içki ve atıştırmalarla akşamı yapmıştık ama biz 10  gece kalacaktık ne yapacaktık?  Her neyse akşam yemeği iyidir dedik ama akşam yemeğinde an azından günlük olmadığını düşündüğümüz balık ve  köfte vardı yine 5 yıldızlı ve ULTRA HERŞEY DAHİL konseptinde çalışan otele yakışmayan alternatifler ile akşam yemeğinden aç kalkmak zorunda kaldık. Bir sonraki gün en azından akşam yemeğini kurtaralım diye balık restaurantta (a la carte) rezervasyon yaptırdık.

 

  1. gün otel o kadar büyük ve ihtişamlı ki bir ucundan bir ucuna shutle hizmeti var hemde günün her saati. Mesela 3.gün biz dolphin beach için bu araçlara bindik gündüz normalin çok üzerinde çocuk sesleri ile ve bu plajda bulunan atıştırmalıklarla yine bu plajda bulunan hayatından bezmiş barmenlerle (lütfedermiş gibi yapılan servisler) günümüzün en azından 4-5 saatini burada geçirdik yine açtık ama bu sefer akşama yaptırdığımız balık restaurant rezervasyonumuz vardı (kişi başı 30 TL) akşam yemeğimiz için aynı shuttle ile Dolphin beach içerisinde bulunan gerçekten güzel görünen bir restauranta gittik tanıtım broşürlerinizde saat 19:30 ‘da açılacağı yazılan restaurant 19:30 gibi gitmiş olmamıza rağmen açık değildi yani garsonlar vesaire oralardaydı ama beklememiz söylendi okey dedik bekledik yaklaşık 15 dk sonra oturduk başlangıç, ara sıcaklar ana yemek tatlılar hepsini seçtik başlangıç ara sıcak geldi yedik ama eşim ve benim midem bulanmaya başladığında ana yemeği düşünemedik bile ana yemeklerimiz geldi tadına baktık ve masadan kalktık ana yemek ve tatlıyı yemeyi hiç düşünmedik bile kendimizi yaklaşık 1km yürüdükten sonra odamıza attık ve yaklaşık 15 dakika sonra eşim öğürtüler eşliğinde kusmak için lavaboyu zor buldu, ardından 10 dakika sonra tekrar, normalde içki içen ama o gün sadece 1 ya da 2 kadeh içmiş kişileriz ve normal sınırlarımızın çok çok altında içki içmiştik bunu söylememin sebebi kusma bulantı  vs.. bunların alkol ile ilgisinin olmadığını belirtmek. Artık uyumak istiyorduk bu zor ve bitmek bilmeyen gün/gece bitsin artık derken 3.gecede her gece olduğu gibi yine üst katımızda eşyalar bir o tarafa bir bu tarafa sürüklemek kaydı ile taşınıyor personel kapımızda telsizin sesi sonuna dek açık muhaberat yapıyor Allah’ım nasıl bir yere düştük dedim her gece olduğu gibi bu gecede dayanacağım dedim ama bu sefer sadece saat 02:00 ‘a kadar dayanabildim resepsiyonu aradım “ merhaba bu üst katımızda bir o tarafa bir bu tarafa taşınan eşyalar nedir kardeşim ? Saat iki.” “efendim bir şikayetiniz varsa hemen güvenliğe bildireyim” “hayır bu bir oda ile ilgili değil bu sizin personelinizle ilgili bir durum çünkü bir odada zaten bu kadar eşya yok” “özür dileriz efendim haklısınız ben şimdi personeli uyarıyorum” dedi ve 20 saniye sonra sesler kesildi. Uyuduk.

4.gün bu gün sabah ilk işimiz odamızı değiştirmek oldu resepsiyona gittim ve yine burnundan kıl aldırmayan o beş karış suratlı bey. Patlamaya hazırım “odamı değiştirmek istiyorum” “Neden? “ “kardeşim personeliniz böyle böyle vs.. vs.. odamız personel odasının hemen yanı bununda etkisi olabilir, telsiz ellerinde odanın önünde sohbet muhabbet” dedim ilginç ama itirazsız odamız değişti 1328 yeni odamız onun içinde beyefendi bizi yaklaşık 2 saat bekletti okey dedik. Bekledik görece daha iyi bir oda banyo duş başlığının takıldığı yer kırık sorun etmedik, ama sıcak su sorunu tuhaf soğuğu aç biraz bekle sıcak geliyor sonra soğuk, sıcağı aç biraz bekle soğuk geliyor sonra sıcak herhalde bir önceki odamızda sorun var diyorduk burada da aynı.

Enteresan bir şekilde bugün doyduk neden bilmiyorum ne varsa yedik yada buna alıştırıldık.

Genel olarak otel süper, personel süper, (resepsiyonist hariç) daha 6 gecemiz var bakalım daha neler gelecek başımıza.

  1. Gün; gündüz Champagne adında bir başka koyu var otelin oraya gittik yer bulamadık otel o kadar büyük bir alana seriliki herhangi bir plajda yer bulamayacağımızı hiç tahmin etmiyorduk, ki maalesef her zamanki gibi otelin Marina adlı plajı tercih ettik Marina restauranta doğru olan şezlongları tercih ederseniz bilinki hayanızda görmediğinizin tuhaf sineklerle tanışacaksınız ve bu sinekler normal sineklere benzese de çok keskin ısırıyor, dikkat. Öğle yemeği yine aperatif ama yine yetersizdi, akşam saat 18:00 gibi odanın telefonu çaldı otelin müşteri ilişkileriymiş, Tripadvisor de yazdığımız yorumu okumuşlar içinden cımbızlayıp odanın banyosunun duş başlığının kırık olan yuvasını sordular, çarşafların değişmediğini ve sadece yatağın düzeltildiğini söyledim, ayrıca oda içinde bir çok yer değişmiş ve yerine konulmamış dedim, özür dileriz diyip kapadılar. Akşam yemeği için odadan çıktık o gün Türk gecesiymiş ve her Çarşamba, muhteşem yemeklerdi, Türk yemekleri içerisinde ne ararsanız vardı ve çok hoşnut kaldık. Odamıza geri döndüğümüzde fark ettik ki biz oda da yokken odaya girilmiş odadaki çarşaflar değiştirilmiş duş başlığı tamir edilmeye çalışılmış (çalışılmış diyorum çünkü ilk duşta eski haline tekrar döndü) vs.. vs.. Aslında bizden habersiz temizlik saatleri dışında biz oda da yokken odamıza girilmiş olması bizi rahatsız etmedi desem yalan olur ama yine de sanırız iyi niyetli bir durum diye geçiştirdik.

6.gün sabah saat 09:20 telefon çalıyor yine merhaba rahatsız ediyorum (rahatsız ettiğinin de farkında) Tripadvisor şikayetleriniz….. Acaba gün içerisinde görüşmemiz mümkün mü? vs.. vs.. ben otel müdür yardımcısı Mustafa, okey dedim saat 11:00 gibi yanına gittim yok bizim otelimiz gıda bilmem nesi tarafından denetleniyor, yok efendim sağlık raporu alsaydınız, yok efendim biz bilmem kaç yıldır hizmet veriyoruz, kaç defa o söyledi ve kaç defa ben cevap verdim bu söylediklerine bilmiyorum dedim ki; beyefendi eşim iki defa aynı gece kustu üçüncü defa olsaydı zaten biz de bir hastaneye gitmeyi düşünüyorduk eşimin kendisi de doktor olduğundan buna gerek duymadık eğer zaten bir hastaneye gitseydik ve rapor alsaydık bu size göstermek için olmaz sizi dava etmek için olurdu. Bu cümledeki dava kelimesini duyan otel müdür yardımcımız hemen ardından birkaç cümle sonra sözde bana aba altından sopa göstererek bizde gıda bilmem nesi şusu busu var bir sürü belgelerden bahsetti, müdürüm derki Tripadvisor’de yaptığı yorumdan dolayı dava açarım dedi.  Konu dallandı budaklandı, öğleden sonra tur temsilcimle beraberde görüşelim falan dedi tamam dedik. 1 saat geçmedi tatil.com temsilcisi arkadaş aradı tamam dedim her ne kadar bu çağırmalardan sanki bir polis edasıyla geçen sorgulamalardan rahatsız olsam da yeniden otel müdür yardımcımız beyefendinin odasına gittik orada da aynı teraneler döndü dolaştı tatil.com temsilcimizde o çok süper akıcı ve tatmin edici TÜRKçesi ile aynı şeyleri tekrarladı, hatta bir ara neredeyse karşılıklı paslaşarak otelden beni atabileceklerini aba altından sopa göstererek ima bile ettiler, geriye dönük kaldığım günleri de verirlerse hemen çıkabileceğimi söyledim o zaman konular değişti.  Konu bittimi dedim, bitti. Şimdi siz beyefendi benden ne istiyorsunuz bu yorumu sileyim mi yani, yok hayır yorum yapmakta serbestsiniz ama yemeklerimize laf söylemeyin anlamına gelen kıssadan hisse cümlelerden sonra tamam dedim yorumu düzenleyemiyorum Tripadvisor’de bu prosedürlere dayalı bir durum onun için sileyim dedim ama şikayetlerim bakidir.

O vakitten sonra kendi kendime ulan dedim şurda daha var koskoca 4 günüm adamlar istediği zaman odamıza girebiliyor, her taraf onların en azından otelin doğal güzelliklerinden denizinden yararlanalım , o gün Tripadvisor’daki yorumu sildim. Zaten tatilimin o gününün yaklaşık 4 saatini benden çalmışlardı, yeniden diğer koyların tadını çıkaramadan Marina Beach ‘de sinek savaşları altında yüzmeye devam. Akşam yemekler yine çok iyiydi. Araba ile gidilen Agora Bar diye bir bar var otel alanının ortasına konumlandırılmış istersen otelin tahsis ettiği elektrikli bir araba ile de gidebiliyorsun orada vakit geçirip yeniden odamıza gittik.

7.gün Tripadvisor’dan yorumu sildiğimiz için herhalde sabah daha rahat kalktık otelin Champagne Beach adlı plajında o şezlongu oraya çek  bu şezlongu şuraya taşı derken yer bulduk aynı ritüeller içerisinde oda ardından akşam yemeği. Bir düzelme vardı, ama akşam yemeği yine vasattı.

8.gün kendimizi otelden attık en azından dışarılarda bir yerlerde gezer tozar afiyetle bir şeyler yeriz dedik önce Ölüdeniz’e gittik o muhteşem manzara, muhteşem koylar gerçekten süperdi. Fethiye’yi akşam dolaşma fırsatımız oldu çok iyi çok modern ve beklediğimizden daha caf caflı geldi bize, yani Fethiye gerçekten güzelmiş. Otelde olmadığımız için bir sorun yaşamadık. J

 

9.gün otelin Marina Beach adlı plajı bizim yegane yerimiz oldu artık sinekler minekler orada takıldık akşam yemek aynı ritüeller aynı şikayetler.

10.gün eşsiz doğayı fotoğrafladık, yemek şaşırtıcı şekilde güzeldi vs.. vs..

 

Özet:

Otel içinde kendine has karakterler barındırıyor, yani bir çok otelde bulamayacağınız eşsiz güzellikler bulabileceğiniz, bir çok ekstraları barındırıyor ve bir çok yönü ile 5 Yıldızı bir çok otele göre daha fazla hak ediyor. Yukarıda belirttiğim 3 personel dışında personeli sanırım Türkiye’de parmakla gösterilir hepsi çok iyi, hepsi bir konuda yardım etmek için ağzınıza bakıyor ve hepsi her şeyden önce görevini yapıyor. Rakıya buz koymayan arkadaşlar vardır sadece soğuk su koyarlar bize onlar gibi buzsuz içenlerdeniz bu otelde kesinlikle bu anlayış abidesi personelden yardım almazsanız soğuk rakı içemeyeceksiniz emin olun.

İçlerinde özellikle teşekkür etmek istediklerimiz;

 

Eren Can Taban

Rasık Durmuş

Ebru Çifçi

Mustafa Gonguç

Ayırt etmeksizin otelin bütün Kırgız çalışanları.

Moonlight Restaurant da çalışan Yusuf (soyadını bilmiyoruz)

 

Yazı da cümle düşüklükleri imla hataları vs.. olabilir şimdiden özür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir