Olimpiyatta Altınada ulaştık.

 

 

Servet Tazegül ilk raundunda 1-1 berabere bitirdiği maçta ikinci raunda 5-3 önde girdi son raundda ise atak oyununu devam ettiren Servet İranlı rakibi Mohammed’i  6 – 5 yenerek ülkemize olimpiyatlarda hasret kaldığımız altını getirdi. Bilgilinks ailesi olarak canı gönülden tebrik ediyor Türk milleti adına kendisine teşekkür ediyoruz.

 

FİNALE NASIL YÜKSELDİ?

Excel Arena’da yapılan müsabakalarda, ilk maçında ABD’li Jennings Terrence’yi 8-6, çeyrek finalde Ukraynalı Hryhorii Husarov’u 9-2 yenen dünya ve Avrupa şampiyonu Servet Tazegül, 4 numaralı seribaşı Büyük Britanyalı Stamper ile final bileti için karşılaştı.

Mücadeleye çok iyi başlayan milli sporcu, ilk raundu 5-0 önde kapadı. Tribünleri dolduran seyircilerin evsahibi Stamper’a yoğun desteğine rağmen maçın kontrolünü elden bırakmayan ve ikinci rauntta 1 puan alan Servet, rakibine sadece 2 puan verdi ve son raunda 6-2 önde girdi.

3. raundun hemen başında Stamper, 2 puanlık vuruşla farkı ikiye indirdi. Milli tekvandocu son raundu 4-3 kaybetse de ilk rauntta topladığı puanların avantajıyla maçı 9-6 kazandı ve finale adını yazdırdı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir