Alerjiler & Güçlü Doğal Çözümler.

Günümüzde birçok doktor arasında, başarılı bir şekilde teşhis edemedikleri bir şeyi, “alerjiyi” tanılamak için yaygın bir uygulama vardır. Bunun nedeni, teşhis ve tartışma için yeterli alan bırakan alerjiler hakkında çok az şey bilinmesidir. “Belirsiz” tanılar her zaman daha az sorumlu doktorlar tarafından tercih edilmiştir. İki yüz yıl önce, teşhis edilemeyen bir durum “kötü salgı” olarak adlandırıldı ve mide ağrısından kansere veya safra taşına kadar bir şey çeken herkese salgılarının harekete geçtiği söylendi. Bunu, garip ve gizemli asitlerin teşhis edilmeyen tüm durumlardan sorumlu olduğu “asitler” teorisi takip etti.

Bu, alerjilerin bulunmadığını söylemek değildir. Kesinlikle alerji adı verilen garip bir grup vücut reaksiyonu vardır. Kesin olarak, bu iki grup vardır: vücut yüzeyinde, yüzden ayağa veya cilt alerjilerinde lokalize olanlar; ve göğüs, boğaz ve burun bölgelerinde ya da solunum alerjilerinde yaşayanlar. Bu iki grup alerjik reaksiyonların çoğunu içerir.

Solunum grubunda, saman nezlesi, astım, sinüzit, vb. Gibi yaygın koşullar olacaktır. Bu koşullar solunum sisteminde ortalanır, ancak bazıları (özellikle saman nezlesi ve sinüs koşulları), örneğin, diğer alanlara yayılma eğilimindedir. Su altında kalabilecek gözler, kızarıklık ve şiddetli saldırı altında nefes alabilir. Bu belirli alerjilerin C vitamini eksikliği ile ilgili olduğuna inanmak için iyi bir neden var. Düşük etkili (doğal) C vitamini haplarının, B kompleksine sahip olduğu gibi alerjilerin tedavisinde faydalı olduğu kanıtlanmıştır.

Cilt alerjileri, kurdeşen ve ısırgan döküntüleri, örneğin, bir dereceye kadar vücudun asit üstü durumuyla ilişkilidir. Bu, çoğu hastalık için uygun şekilde suçlanan yüz yıl önceki “gizemli asitler” ile karıştırılmamalıdır. Bahsettiğim asitler vücutta üretiliyor ve günlük diyette günden güne tüketiliyor. Akılcı beslenme, dengeli alımı ve doğal şekliyle bir hiper asit durumunu desteklemeyecektir. Vücutta zaten var olduğunda bu durumu yenmek için sistemi tamamen temizlemek gerekir.

Bitkisel müshil hapları (üç gün boyunca günde 1-2); ılımlı lavmanlar (günde 1, bir hafta) ve Doğaya Geri Dönüş Diyeti, bir hiper asit durumunun gerektirdiği etkiyi sağlayacaktır. Tavsiye, etkilenen bölgeye özel önem verilerek günlük doğal banyoları içermektedir. Etkilenen bölgeye basınçlı (duş) banyolar ve banyodan sonra hafif (çok sert değil) bir ovma etkilidir. Derinin özellikle kuru olduğu yerlerde birkaç damla zeytinyağı uygulanması da tavsiye edilir.

Cilt alerjisi olan hastalara bir bardak nişasta ile banyo yapmak için kullanılan suyu yumuşatmaları önerilir. Soda bikarbonatı asla hassas bir cilt için suyu yumuşatmada kullanılmamalıdır, çünkü bu bir alkalidir ve zamanla kurumaya ve yıkıcı etkiye neden olur.

Kuru cilt çok sık ya da uzun süre yıkanmamalı. Hızlıca banyo yapılıp çıkılmalı ve zeytinyağı cilt yağı kaybını hafifleteceğinden kullanılması tavsiye edilir.

BalancedLifestyleWikipedia.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir