Ali Poyrazoğlu

 

Ali Poyrazoğlu’nun “İçimdeki Timsah” ve “Bir Sen Kaldın Yalnızlık Gelince” isimli iki kitabı Merkez Kitap tarafından yayınlandı. Pozrazoğlu’nun yazıları da tiyatrosu gibi başarılı ve ilgi çekici.

İçimdeki Timsah ve Bir Sen Kaldın Yalnızlık Gelince

Hayat bir tiyatro sahnesidir!

Tiyatrocu, radyocu, televizyoncu, yönetmen, çevirmen, kuklacı ve yazar… Karşınızda Ali Poyrazoğlu… Ancak bu sefer tiyatro sahnesinde değil edebiyat sahnesinde. Merkez Kitap, “İçimdeki Timsah” ve “Bir Sen Kaldın Yalnızlık Gelince”yi sunar.

Şehir Tiyatroları’nda 17 yaşından itibaren sahne tozunu yutmaya başlayan ve sadece Türkiye’de değil Broadway’de de sahneye çıkan Ali Poyrazoğlu’nun en iyi erkek oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu ve en iyi yönetmen olmak üzere tiyatro ve sinemada yirmi ödülü bulunuyor. Poyrazoğlu, bu sezon İş Sanat’ta “Sağlık Olsun” ve “Ben Eskiden Küçüktüm” adlı oyunlarla seyirci karşısına çıkıyor.

Tiyatro ve sinemanın dışında yazıları yoluyla da güncel konular hakkındaki düşünce ve eleştirilerini okurlarıyla paylaşan yazarın ‘99 yılında yayınlanmış olan “Ödünç Yaşamlar” adlı bir kitabı var. Yeni kitapları “İçimdeki Timsah”ta yazılarından bir demet yer alırken “Bir Sen Kaldın Yalnızlık Gelince”de uzunlu kısalı öyküler bulunuyor.

Tanımayanlar tanısın, tanıyanlar hasret gidersin diye yeniden okurların karşısında…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir