Bir çocuğun gözünden 11 Eylül

Bir çocuğun gözünden 11 Eylül
Tesadüfler, kalp kırıklıkları ve birbirine teğet geçen yaşamların yalnızlığı içerisinde şekillenerek büyüyen, unutulmayacak bir hikâye… Yeni yüzyılın en önemli klasiklerinden ‘Aşırı Gürültülü ve İnanılmaz Yakın’ yeni baskısıyla çıktı.
İSTANBUL – New York şehrinin altını üstüne getiren bir arayış… Geçmişle geleceği yüzleştiren bir hikâye… Bir kaybın ardından gelişen ve okuru keyifli bir labirentte ana karakterinin peşine düşüren, sürprizli bir roman: Aşırı Gürültülü ve İnanılmaz Yakın.
Tesadüfler, kalp kırıklıkları ve birbirine teğet geçen yaşamların yalnızlığı içerisinde şekillenerek büyüyen, unutulmayacak bir hikâye.
Bir yanda 11 Eylül’de kaybettiği babasının ölümü ardındaki gizem perdesini New York şehrindeki türlü yabancının hayatlarına eğilerek aydınlatmaya çalışan bir çocuk; öte yanda seneler evvel aldıkları yaraları asla saramamış ve imkânsız bir yaşamın döngüsü içinde sıkışıp kalmış, konuşamayan bir çift. Edebiyatta gelmiş geçmiş en sevilesi çocuk karakterlerden Oskar Schell’in yer yer gülümseten, yer yer yürek burkan arayışının öyküsünü okurken yaşamın tüm seslerini duymaya hazır olun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir