Bubble Blast çılgınlığı…

 

 

Bubble Blast oyununu hemen hemen herkes duymuştur sanırım son 1-2 aydır cep telefonlarının fenomen oyunu haline gelen Bubble Blast  tasarımı kolay oynanılabilirliği ve kullanıcı dostu menüleri ile Türkiye’de son aylarda bir zamanların tetrisi muamelesi görmekte. Bu oyunu sizler için inceledik.

Öncelikle orjinalinin  iPhone uyumlu olduğunu (muhtemelen taklitleri çıkacaktır) söylemeliyiz.  Kullanıcı dostu olması ile ön plana çıkan Bubble Blast için en tehlikeli uyarı konumunda söylenebilecek  şey bağımlılık yapması olabilir. Bir çok oyun için kullanılan bu bağımlılık deyimi bu oyun için gerçek anlamda geçerli, kendinizi şarzınız bitmiş bir şekilde şarz aletinize uzak bir yerlerde bulma ihtimaliniz çok yüksek.

Oyunun hilesi; hile ile ilgili hiç bir şüpheniz olmasın hilesi olma ihtimali neredeyse sıfır. En azından araştırmalarımız sonucunda hilesi ile ilgili en küçük bir ipucuna rastlamadık.

Oyunda 21 ayrı göreviniz ya da başka bir deyimle 21 level var ve göreviniz en fazla balonu patlatıp en yüksek seviyede en yüksek puanı yapmak olacak. Oyun en yüksek skoru yapana hediyede veriyor. Mesela Türkiye için Ağustos ayında en yüksek skoru yapan 350$ kazanacak. Eylül-Ekim ve sonrası ne olur bilinmez.

Aslında bildiğimiz diğer 3 aynı renk topun yan yana gelmesi ile patlayan toplardan puan alma oyunu ama sanırım oyunu bu kadar ön plana çıkaran ve ilgi görmesini sağlayan kullanım kolaylığı ve cazip sayılabilecek ödülü.

Bol rekorlu güzel oyunlar.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Aydın ÇAĞDAŞ

Bunlarda Screenshots resimleri;

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir