Menü
Kategoriler
Facebook Hesabın Kendi Kendine Sayfaları mı Beğeniyor?
04/10/2013 Teknoloji

content_767_menuFacebook Hesabım Kendi Kendine Sayfa Beğeniyor, Tanımadığım Kişilere Abone Oluyor problemlerine çözüm
Türkiye ve dünya üzerinde en çok ziyaret edilen sitelerden biri olan Facebook sosyal ağı çoğu kişinin uzun süre zaman geçirdiği eğlenceli bir platform.Birçok insanın internette olmazsa olmazı haline gelen bu sitede binbir çeşit insan bulunuyor.Kalabalık sayfaların satışları, çok arkadaşlı profil satışları, abone sayısını artırma, sayfa beğeni sayısını artırma satışlarıda çok yapılır hale geldi.Durum böyle olunca yani iş ticarete dökülünce son zamanlarda şikayetlerde artmaya başladı.

Facebook hesabım kendi kendine sayfa beğeniyor, facebook hesabım kendi kendine tanımadığım kişilere abone oluyor, facebookta otomatik sayfa beğeniyorum gibi bir çok soru geliyor .Bu sebeple böyle bir bilgilendirme yazısı yazmak istedim.

Facebook Hesabınız Nasıl Kendi Kendine Sayfa Beğeniyor

Facebook sayfasında ziyaretçi sayısını artırmak isteyen kişi, facebook sayfalarında ziyaretçi sayılarını artırma işi yapan kişilerle 10000 kişi 10 tl, 50.000 kişi 25 tl gibi fiyatlarla anlaşarak sayfasına üye satın alıyor.Bu facebook profiline abone satın almakla aynı iş. İşi alan kişi çok ziyaret edilen sitesine otolike denilen siz girdiğiniz zaman otomatik o sayfayı beğenmenizi sağlayan kodları yerleştiriyor.Sizde bu siteye girmişseniz sizde haberiniz olmadan bilmediğiniz bir sayfayı facebookta beğenmiş oluyorsunuz.Farklı yöntemlerde var eklediğiniz facebook uyg1383822_449068301864345_724748723_nulamaları veya tarayıcı eklentileri de sizin saçma sapan liseli sayfalarını beğenmenizi sağlayabiliyor. Saçma facebook uygulamalarını yüklemeyen ve hiç işi olmayan kişiler genelde bu duruma düşmüyor.Çünkü facebookta indirdiğiniz fal, doğum günü, kaç yılında öleceksin, mezar taşına bilmem ne yap, çiçek gönder, böcek gönder uygulamalarının %90 ı tuzak.

FACEBOOKTA HABERİNİZ OLMADAN SAYFA BEĞENMEK ABONE OLMAK İSTEMİYORSANIZ YAPMANIZ GEREKENLER

Öncelikle facebook hesabınız açıkken bu adrese girelim : https://www.facebook.com/bookmarks/apps

Karşımıza yüklemiş olduğumuz uygulamalar çıkacak. Bu uygulamalardan şüpheli bulduklarınız yani fal, doğumgünü, mezar vb. uygulamaları yanında bulun an kalem simgesine tıklayıp düzenle diyerek kaldıralım.Bknz alt resim (Mynet Çanak Okey gibi ciddi firmaların geliştirdiği uygulamaların zararı yoktur, ben göstermek için onu seçtim)

facebook uygulama kaldırma Facebook Hesabım Kendi Kendine Sayfa Beğeniyor, Tanımadığım Kişilere Abone Oluyor problemlerine çözüm

Bu işlem büyük ihtimalle sorununuzu çözecektir.Birkaç gün sonra aynı şeyin devam ettiğini görürseniz alttaki yollara başvurunuz. Ancak gereksiz tüm anket fal gibi uyduruk uygulamaları kaldırmalısınız. (Bu sayfayı eğer bu yöntem sorununuzu çözmezse birkaç gün sonra altta verdiğim diğer yöntemleri denemek için CTRL+D yaparak sık kullanılanlara ekleyiniz)

BU YÖNTEMİN BİR SÜRE SONRA SORUNUNUZU ÇÖZMEDİĞİNİ GÖRÜRSENİZ

Facebook’a Firefox veya Google Crome ile bağlanıyorsanız sonradan kurduğunuz firefox veya crome eklentilerini kaldırı.Bu uygulamaları bilerek veya bilmeyerek kurmuş olabilirsiniz.Firefoxta sonradan yüklediğiniz eklentileri görmek ve kaldırmak için firefox açıkken CTRL+SHİFT+A basınız.Aynı alana araçlardan eklentilere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Crome veya firefox hangisini kullanıyorsanız onu kaldırıp yeniden kurmaklada sonradan yüklenmiş tarayıcı eklentilerini kaldırabilirsiniz.

Sorununuz üstte anlattığım facebook veya tarayıcı eklentilerinden değilde yüklenmiş bir zararlı yazılım yada malware kaynaklıysa bunun kesin çözümüde Combofix ile taratmak olabilir.

Bir cevap yazın
*