Facebook sayfaları çevrim içi mağaza haline geliyor

facebook_store
Facebook Store

Facebook şimdi seçkin işletmeler için Facebook Sayfaları satın al düğmeleri ile test mağazaları kuruyor, Buzzfeed raporda, Facebook Ürün Pazarlama Müdürü Emma Rodgers açıklaması ise şöyle:

“Facebook mağaza bölümünde, şimdi insanlar kendi ürünlerini doğrudan kendi sayfalarındaki vitrin yeteneği ile müşterilerine satabilcekler.”

Bu Facebook’un alışveriş işlevselliğini ortaya koyma girişimi ilk değil. Aslında, şirket, yaklaşık bir yıl önce satın alma düğmelerinin gelişini açıkladı, ve son olarak geçen ay, Shopify için genişletilmiş beta testi duyurdu.

Satın alma düğmesi tüketicilerin kolayca Sayfalarında Haber kaynağında ya da Facebook’da herhangi bir sayfada görebilecek ve bir kaç tıklama ürünleri satın alabilecek.

Shopify. Satış sorumlusu Kanwar  “Facebook üzerinde satın almalar gayet güvenli olacak, ve isteğe bağlı olarak tüketiciler sonraki alımları için Facebook ile ödeme bilgilerini kaydedebilecek. Böylelikle daha sonraki satın almaları için büyük kolaylık olacak,özellikle de mobil alımlar eskiye göre daha pratik olacak.” dedi.

Diğer bir deyişle, Facebook artık Pinterest ve Twitter gibi rakipleri gibi birden fazla şekilde alışveriş hedefi haline geliyor. Bilindiği gibi Pinterest ve Twitter ‘da son zamanlarda büyük e-ticaret özellikleri açıkladı.

15 Temmuz Çarşamba günü, yapılan açıklama ile gerçekten reklam açısından Facebook en büyük rakibi olan Google a alışveriş reklam ile ilgili ürün gamında bir adım daha yaklaştı.

Facebook her zaman bir çok özelliği test ediyor. 15 Temmuz Çarşamba günü yapılan açıklamaları biraz incelediğimizde Facebook yeni bir Görünüm ,estetik anlayışı  ve satın alma düğmesi ile  eğlence anlayışından biraz da olsa uzaklaşıp daha ticari bir kafa ile yönetileceği izlenimi veriyor. Ama bu durumu milyarlarca kullanıcısına yeni kullanım kolaylıkları ve butonlar “daha Sonra İzle” gibi küçük sürprizler yaparak aşabileceğinin farkında.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir