Facebook Zaman Tünelinden kurtulmak.

Lütfen Dikkat
Değerli Arkadaşlar profiliniz sizin bilginiz dışında paylaşımlara ; Zaman Tünelinden Kurtul linke tıkla gibi mesajlar gönderiyorsa , Zayıflama İlacı reklamı yapıyorsa , Sigaradan Kurtulabilirsiniz gibi reklam mesajları atıyorsa; kullandığınız internet tarayıcısına kurduğunuz Zaman Tünelinden çıkış eklentisi sebep oluyordur.
Öncelikle Zaman Tünelinden çıkış gibi bir durum yok.(Facebook kısa süre sonra farklı bir görünüşle zaman tünelinede değişiklik yapacak) Sadece sizin kurduğunuz eklenti zaman tünelinden çıkmış gibi gösterir fakat diğer kişiler profilinizi yine zaman tünelinde ki gibi görür.
Kurduğunuz bu eklentiler zararlı eklentilerdir.En başta yazdığımız sizin haberiniz olmadan gönderilen reklam linkleri bu eklentilerin sonucunda olur.Şimdi böyle bir durum söz konusu ise yapmanız gereken, kurduğunuz tarayıcıdan bu eklentiyi kaldırmanızdır.
Bu Google Crome : Sağ üstte İngiliz anahtarına tıklayın. Araçlar üzerine gelin uzantıları seçin yeni bir sekmede kullandığınız eklentiler çıkacaktır.Zaman Tünelinden kurtul isminde bir eklenti varsa eklentinin sağına doğru imleci götürün çöp kutusu işaretine tıklayın.Başka ne işe yaradığı belli olmayan bilmediğiniz uygulamaları kaldırın.
Mozilla Firefox : Sol üstte Firefox yazan kısma tıklayın ve eklentileri tıklatın.Yeni bir sekme açılacak ve eklentiler karşınıza çıkacaktır.Yine aynı şekilde zaman tünelinden kurtul gibi bir eklenti var ise sağında ki etkisizleştire tıklayın.Sol tarafta ki yan uygulamalara tıklayın yine aynı şekilde bu isimde uygulama var ise etkisizleştirin.
İnternet Explorer : Araçlar menüsü altında Eklentileri Yönet başlığına tıkladıktan sonra açılan pencerede Araç çubukları ve uzantıları menüsü altında aynı isimde eklentinin üzerine tıkladıktan sonra devre dışı bırak tuşuna tıklıyoruz.
Tarayıcımızdan eklentiyi sildiğimize göre şimdi Facebook Profilimizde ki sizin haberiniz olmadan o virüsleri yayan uygulamaları kaldıralım.Şimdi Facebook Sağ üstte aşağı bakan ok (Ana sayfa yazısının sağı) işaretine tıklayın.Hesap Ayarlarına girin.Sol taraftaki menüden Uygulamaları tıklayın.Karşınıza kullandığınız uygulamalar çıkacaktır.Reklam linki yayan uygulamalar genellikle ” Xperia , Microsoft , Skype ” gibi isimlerledir. Bu uygulamaların sağındaki X ‘e tıklayın ve uygulamaları sırası ile kaldırın.Kullandığınız ve güvendiğiniz uygulamalar dışında tüm uygulamaları kaldırın.En son işlem olarak her ihtimale karşı şifrenizi değiştirin. Bu durumda olan arkadaşlarınız için bu yazıyı aşağıdaki linkten lütfen paylaşın bu şekilde kaldırabilirler.Son olarak resimdeki gibi 3. şahıs reklamları ayarlarını da hiçkimse olarak ayarlayınız. (http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/403374_396178677087909_113574605348319_1133574_2011635662_n.jpg)
Unutmayın bu zaman tüneli uygulamasının kurulduğu tarayıcıdan hangi profil adresi giriş yaparsa aynı uygulamalar o hesapta da reklam yaymaya devam edecektir. Bu yazıyı paylaşarak arkadaşlarınızın da haberdar olmasını sağlayabilirsiniz…
Kolay Gelsin.

3 comments

  1. Teşekkürler gerçekten benim için büyük sorundu sürekli hiç paylaşmadığım şeyleri paylaşıyordum herkez ben paylaştım diye bakıyor sonra benden şikayetçi oluyorlardı aslında beni şikayet etmek amaçlı değil sanıyorlardı ki paylaşılan şeyleri (videoları filan)şikayet ettiklerini sanıyorlardı bende her seferinde adresim gitmesin diye uğraşıyordum ama şimdi sayenizde bu sorunuda çözmüş oldum Bilginiz hiç bitmesin

  2. Facebook artık hiç güvenli bir platform değil, sosyal paylaşım siteliğinden çıktı bir reklam platformu oldu..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir