Maria Sharapova & Serena Williams

   2012 Londra Olimpiyatlarını yakından takip ediyorum. Trt ne hikmetse onlarca oyun olmasına rağmen sadece sürekli birini 3 ayrı kanaldan veriyor amaç nedir anlamış değilim.

 Trt Spor Dsmart’da 86. kanalda, Trt3 102’de Trt HD 66’da evet aynı spor aktivitesini bizim vergilerimizle bize tv izleten Trt televizyonu 3 kanalda birden yayınlıyor ama anlamadığım neden internette 6 farklı kanalda 6 ayrı spor dalından müsabakayı yayınlıyorda televizyonda aynı oyunu sürekli 3 kanalda izlettiriyor bize.

 

Konumuza dönelim Maria Sharapova & Serena Williams maçı var tv’de muhtemelen Serena Williams yenecek. İlk seti 6-0 aldı tabiri caizse ayının yavrusuyla oynadığı gibi oynadı Sharapova ile, 2. sete başladık kazara Sharapova bir oyun aldı ama şu anda durum 5-1 Williams lehine büyük ihtimal bu sette 6-1 biter ve maç 2-0 sonuçlanır. Şimdiye dek ikili arasında onlarca maç yapılmış büyük çoğunluğunu Williams almış fakat aralarında oynanan hiç bir maçta herhangi bir set 6-0 bitmemiş bu da başka bir ayrıntı. İlk sete  insan üstü kuvvetle asıldı  Williams sayamadım kaç ace yaptı. Neyse bu arada maçta bitti ve maçı Serena Williams 2-0 kazandı.

Bu gibi üst düzey bir maçta dünya sıralamasında biri 3. diğeri 4. ve Olimpiyatta final maçı oynanıyor böyle bir skor olmamalıydı. Serena Williams adeta Maria Sharapova’yı ezdi geçti.

Aydın ÇAĞDAŞ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir