Milli maçlarda kulüpçülük…

  

 Türkiyede futbol çok sevilen bir spor.Türkiye Milli Takımı Türk insanı için ayrı bir heyecan demek.Ancak Milli maçlarda taraftarlarımız Kırmızı-Beyaz dan başka her şeyi giyiyor.Üstüne üstlük tuttuğu takımda oynamayan futbolcuyu ıslıklıyor, protesto ediyor.
Taraftarlarımız milli takımda olumsuz bir hava oluşturuyor, birlik olamıyoruz. En önemlisi de rakip takımın karşısında en önemli gücümüz olan taraftar gücümüzü kullanamıyoruz.
Oysaki Milli maçlarda herkes kırmızı giyinse tam bir takım görüntüsü oluşturup rakibe de bunun psikolojik baskısını kurabiliriz.
Hollanda milli takımı buna çok iyi bir örnek. Kendi evlerinde olsun deplasmanlarda olsun taraftarlar milli maçlarda turuncu renkten başka bir şey giymiyor. Gerçekten güzel bir görüntü oluşturuyorlar. Milli takımımız içinde kullanılan ‘’TEK YÜREK’’ kavramının aslı budur.

Biz Türkiye olarak kendi içimizde birlik olamıyoruz, dışarıya karşı hiç olamayız. Umuyorum ki medya bu konuya daha çok önem verir. Ve milli maçlar öncesi stada girişte kırmızı tişörtler ve bayraklar dağıtılıp bu alışkanlık başlatılabilir. İşte o zaman iyi bir ‘’TAKIM’’ olabiliriz…

Oğuzhan COŞKUN

One comment

  1. Güzel bi tespit ama Kırmızı tişört falan dağıtılsa bile bi sonra ki maçta yine kendi takımlarının formalarıyla gelir bizim Türk milleti…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir