Periler Finalde.

Normal süresi 60-60 biten Türkiye- Fransa Avrupa bayan basketbol şampiyonası maçında, uzatamalarda maçı 68-62 almayı bilen perilerin finaldeki rakibi Rusya.———-
Maçta;

Nevin Nevlin:       23

Nevriye Yılmaz : 17

Birsen Vardarlı:  14 sayı atarken Işıl Akben’de attığı üçlüklerle 9 sayı kazandırarak Milli takımımıza can verdi.

Her biri birbirinden  iyi oynayan perilere Rusya ile 3 Temmuz Pazar günü oynayacakları final maçında başarılar diliyoruz.

Final periyoduna Edwige Lawson’in içerden ve dışarıdan bulduğu basketlerle başlayan Fransa, 3 dakika boyunca potasında sayıya izin vermedi. Nevin Nevlin ile suskunluğunu bozan potanın perileri, son 5 dakikaya 51-48 önde girdi. Serbest atışlardan skor bularak farkı 1 sayıya indiren rakibi karşısında Nevriye Yılmaz ile skor avantajını elinde tutmayı başaran milli takım, Emilie Gomis’in sayılarına engel olamadı ve son 3 dakikaya Fransa 1 sayılık üstünlükle girdi (54-53). Nevriye Yılmaz- Birsel Vardarlı ikilisinin sayılarına 3 sayılık basketlerle yanıt veren Fransa, Birsel Vardarlı’yı durdurmakta zorlandı. Son 30 saniyeye 60-60’lık eşitlikle girilirken, son hücumda ay- yıldızlılar, faul ile durduruldu. Birsel Vardarlı serbest atışlardan sayı üretemeyince maçın normal süresi bu sonuçla tamamlandı.

Uzatma periyodunda iki takım da hücumda zorlanırken, Işıl Alben’in 3 sayılık basketiyle milli takım, 44. dakikada 64-62 ile 2 sayılık avantajı elde etti. Fransa’nın üst üste hücumlardan boş dönmesinin ardından Nevin Nevlin ile bir basket daha bulan Türkiye, Nevriye Yılmaz’ın sayıları ile maçtan 68-62 galip ayrıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir