Samsung S6 Edge

Samsung S6 edge inceleme ve genel bakış

Samsung S6 Edge gerçekten hızlı ve gösterişli bir lansman ile cep telefonu pazarını  yerinden salladı. Bu şaşaa bu büyük bütçeli reklamlar boşa mı yoksa gerçekten Samsung bu işin Nirvanasına çıkmayı başardı mı? İşte bu gün bu yazımızda buna değineceğiz, bunun kararına varacağız.

Samsung S6 edge için söylenecek bir sürü şey var elbette ama en önce göze çarpan yeni özelliklerinden bahsederek başlayalıım:

Samsung S6 EdgeSamsung Galaxy S6 edge ile iletişiminize renk katın! Sizin için önemli olan 5 kişiye farklı renkler atayın; ve bu kişileri aramak, onlara mesaj ya da e-posta göndermek için sadece edge’in ekranındaki ilgili renge dokunun. Bu yenilikçi renk kodlamalı uyarı sistemi sayesinde, telefonunuz ters dururken bile sizi kimin aradığını görebileceksiniz. Düşünün herkese renk atamışsınız ve arayan kişinin telefonunu ya da resmini yanınızdakinin görmesini istemiyorsunuz bunun için yapmanız gereken telefonu ters çevirmeniz, yanan rengi göreceksiniz ve kimin aradığını sadece siz bileceksiniz, güzel değil mi? Benim en çok hoşuma giden yeni özelliği şimdilik bu.

S6 KameraDaha Gelişmiş Diyafram, Daha Net Fotoğraflar diyerek lanse ettiği bu özellik ilgilli ise;
Samsung Galaxy S6 edge’in hem ön hem de arkadaki kameraları daha yüksek çözünürlük ve F1.9 diyafram açıklığı sunarak, nerede olursanız olun daha net fotoğraflar çekmenizi sağlar. Ana ekran tuşuna çift tıklayıp doğrudan kamera moduna geçerek artık hiçbir anı kaçırmayın, diyerek bir açıklama yapmış ama başta daha önce Sony Xperia telefonlarda da olan bu özelliğin çok da kullanışlı olmadığını yani kilit ekranından kameraya geçişin o kadar da pratik olmadığını belirtmekte yarar var. Tabii çekim kalitesindeki netlik ve fotoğraf kalitesine diyecek hiç bir şey yok.
Ultra Hızlı Şarj diyerek şu açıklamayı yapıyor;
Samsung Galaxy S6 edge’nın önceki modellerden 1,5 kat daha seri çalışan yıldırım hızındaki şarj özelliği sayesinde artık pilinizi dert etmeyin. Kablosuz şarj özelliğiyle, Samsung Galaxy S6 edge’yı uyumlu şarj pedine koyarak kablo kullanmadan, kolayca şarj edebilirsiniz.

Fakat Tv reklamlarında ve gazete reklamlarında Ultra hızlı ya da kablosuz olarak şarj yapabilirsiniz ibaresi yerS6 Şarj

alırken tv reklamlarında alttan hızlı hızlı geçen küçük yazılarda ve gazete,dergi reklamlarında altta incecik harflerle aynen şu yazar: * Şarj zamanı ve süresi bireysel kullanım alışkanlıklarına göre değişiklik gösterebilir. HD veya daha yüksek çözünürlüklü film izlerken pil şarj ömrü 2 saatten az olabilmektedir.
* Kablosuz şarj pedi dahil değildir

Yani bu şu demek oluyor gerçekten ultra hızlı şarj yapmaya bilirim evet kablosuz şarj yaparım ama onun içinde bu şarjı ben size kutu içerisinde telefon ile beraber vermiyorum ayrıca ücret ödemeniz gerekli.
5_edge_pc
S6 edge de 64 bitlik mimari sahip olduğunu söyleyen Samsung S6 edge için bu konuda söyleyecek hiç bir şey yok 64 bit olması bir ya da bir kaç programı hem aynı anda daha seri hem de daha canlı renklerde kullanabileceğinizin kanıtı olarak görebiliriz. Tabii aynı zaman da çok kaliteli  resimlere sahip olmasa bile bir oyunu gayet kaliteli resimlere sahipmiş gibi oynayabileceksiniz.
Göz Alıcı Ekran

Samsung Galaxy S6 edge, 5,1 inçlik Quad HD (2 560 x 1 440) Super AMOLED ekranı sayesinde kusursuz bir görüntüS6 Edge

deneyimi; ve uyarlanabilir görüntü özelliğiyle, hem içeride hem de dışarıda eşsiz netlik sunar. Geliştirilmiş parlaklık düzeyleri ve piksel yoğunluğu, nerede olursanız olun mükemmel fotoğraflar çekmenize olanak verir.

Samsung s6 Edge güvenlik konusunda da oldukça iddialı.

S6 GüvenlikGeliştirilmiş Güvenlik

Samsung Galaxy S6 edge’in güçlü güvenlik çözümleri ile eşsiz iç rahatlığının keyfini çıkarın: KNOX, parmak izi tarayıcı.

 

 

 

Samsung S6 edge ile 360 Security ya da Ccleaner gibi 3.parti uygulamalar telefonunuz ile aranıza giremeyecek bunun içinde Samsung Akıllı yönetici adında bir uygulama geliştirmiş.

S6 Edge

 

 

 

 

Bu adresten akıllı smulatör aracılığı ile telefonu daha yakından inceleyebilirsiniz.

Samsung S6 edge için Türkçe Kullanım klavuzunu buradan indirebilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir