Ülkücülük Nedir Nasıldır?

Son günlerde sıkça gündeme gelen ve gerçek ülkücüler,gerçek ülkücü, öz ülkücü,hakiki ülkücü isimlerine kadar uzayıp giden tartışmaların en sonu aslında ülkücülük nedir dir?
Ülkücülük ne palavralarla Türk insanını kandırmak ne kasetlerle şantaj yapmaktır bakınız sitesi ülkücülüğü nasıl açıklamış;

Ülkücü nedir, ne demektir? Ülkücüler neler yapar, ne işle meşgul olurlar. Düşünceleri, hayata bakışları nasıldır? Bu soruları cevaplamak, cevaplayıpta ülkücüler hakkında yorumda bulunmak gayet iyi olacaktır.

Ülkücü kavramı; Türk Milliyetçiliği hareketinin 60′lı yıllarda sistematik bir kalıba sokulmasından itibaren bu doktrine gönül vermiş, bu doktrinin iyi yerlere gelmesi için uğraş veren kişileri anlatmaktadır.Ülkücüler Milliyetçi Türkiye gerçekleştirerek kendi soydaş ve dindaşlarının da bu zayıf durumdan çıkmasını ümit etmektedirler. Aslında gerçek bir ülkücü tüm mazlum milletlerin sızısını yüreğinde hissedendir.

Türk Milleti büyük bir millettir. Her büyük gibi kendi kültürü, kendi tarihi, kendi dili de büyüktür. Bu yüzden şu an bulunduğu konum kendisine yakışmamaktadır. İşte ülkücü bunun farkındadır. Bu yüzdende çok çalışmak gerekliliğini bilir. Ayrıca ülküdaşlarıyla da ilişkileri güçlüdür. Onların dertlerine de bir çare olmaya çalışır o kadar derdinin arasında.

Bir diğer özelliği de teşkilatçılıktır ülkücünün. Bir araya gelme, organize olma, yokluğa rağmen bir takım işleri beceriyle yapabilme yetisi ülkücülerin eski bir özelliğidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir