Wp Mail smtp hata veriyor.

WP MAIL SMTP

Mailer: Gmail { “error”: “invalid_grant”, “error_description”: “Token has been expired or revoked.” }

Eğer yukarıda gördüğünüz hatayı Wp Mail Smtp uygulamanız üzerinde alıyorsanız yapmanız gereken aslında çok basit.

Muhtemelen yakın zaman önce mailinizin şifresini güncellediniz ya da buna benzer bir takım faaliyetlerde bulundunuz. Google son güvenlik Politikalarında yapmış olduğu katı değişiklerden sonra neredeyse gmailinizin şifresini de değiştirmek için kendisinden izin almamızı isteyecek.

Uzatmadan kıssadan hisse sitenizin iletişimini kesintiye uğratan “ta baştan bir daha mı smtp sunucusunu kuracağım?” demenize yol açan hatayı çok kısa bir kaç adımda nasıl çözeceğinize gelelim.

WordPress altında Wp Mail Smtp uygulamamıza tıklıyoruz. Yukarıda bulunan General başlığı altında taa aşağılarda Remove Connection yazısı var buraya tıklıyoruz. Hemen ardından ekrana bir uyarı gelecek uyarıda aynen şu yazıyor, Are you sure you want to reset the current provider connection? You will need to immediately create a new one to be able to send emails. Evet deyip bağlantıyı sonlandırın, ardından Remove Connection yazar yer bu sefer Connect’e dönecek tekrar bağlanmak istediğinizi belirtin, yani tıklayın ardından sizi api’nize bağlayan hesap ile yeniden hesap açın ve ekrana gelen izinlerede onay verin. Bu kadar sorununuz çözülmüş olması gerek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir